• DOLAR
  $3.011,2900
 • EURO
  $0,9323
 • ALTIN
  $42.739,5700
 • BIST
  1,1721
  Yangınlara karşı tedbirler artırıldı

  Yangınlara karşı tedbirler artırıldı

  Yangınlara karşı tedbirler artırıldı

Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu, yangınlarla ilgili açıklama yaptı.

Karzaoğlu açıklamasında, Meteoroloji Dairesi’nin hava tahminlerine göre yangın olasılığının çok yüksek durumda olması ve rüzgârın hızını artırıp yer yer bölgesel olarak fırtına şeklinde esmesinin beklendiğine dikkat çekerek, “Türkiye’deki yangınlardan dolayı rüzgârın etkisi ile ülkemize ulaşan dumanların, ne kadar ciddi bir durumda olduğumuzu anlamamıza yardımcı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Karzaoğlu, Orman Dairesi’nin tüm personeli ile gerekli yangın tedbirlerini aldığını ve teyakkuz durumunda olduğunu da belirtti.

Karzaoğlu, ikinci bir duyuruya kadar her ne sebeple olursa olsun orman yollarına ve ormanlık alanlara 29 Temmuz saat 15:00’den04 Ağustos Çarşamba saat 24:00’e kadar Fasıl 60 Orman Yasasına göre Daireningörev ve yetkilerine dayanarak girişlerin yasaklandığını duyurdu.

Orman alanları ve her türlü ateşli piknik alanları dahil olmak üzere, ateş yakmanın da yasaklandığını belirten Karzaoğlu, bu konuda tüm yurttaşların, gerekli duyarlılığı göstereceğine inanç belirtti.

Karzaoğlu, vatandaşların görecekleri en küçük dumanı dahi Alo 177 Orman Yangın İhbar Hattı ve 199 İtfaiye hatlarına bildirmelerinin, erken müdahale için büyük önem arzettiğini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar