• DOLAR
  $3.011,2900
 • EURO
  $0,9323
 • ALTIN
  $42.739,5700
 • BIST
  1,1721
Tatar:Kıbrıslı Türk sporcular her alanda oldukça başarılı sonuçlar elde etmekte

Tatar:Kıbrıslı Türk sporcular her alanda oldukça başarılı sonuçlar elde etmekte

Tatar:Kıbrıslı Türk sporcular her alanda oldukça başarılı sonuçlar elde etmekte
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Güreş Federasyonu Başkanı Mehmet Öznacar ve beraberindekileri kabul ederek görüştü.
Kabulde yaptığı konuşmada, KKTC Güreş Federasyonu Başkanı Mehmet Öznacar ve yönetim kurulu ü yelerini kabul etmekten duyduğu mutluluğu belirten Cumhurbaşkanı Tatar, federasyon yeni yönetimine başarılar diledi.
Spora yakın bir kişi olarak, her türlü sportif faaliyetleri yakinen takip ederek destek verdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, gençliğe ve spora hizmet etmenin en önemli önceliklerinden olduğunu kaydetti.
Cumhurbaşkanı Tatar, ata sporumuz olan güreş sporuna da tıpkı diğer spor branşları gibi destek verilmesinin öneminin altını çizdi.
“KIBRISLI TÜRK SPORCULAR HER ALANDA OLDUKÇA BAŞARILI SONUÇLAR ELDE ETMEKTE…”
Geçmişte Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) üye olan KKTC Güreş Federasyonu’nun daha sonra Rum-Yunan ikilisinin oyunlarıyla bu üyeliğini yitirdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, bugün, KKTC Güreş Federasyonu tarafından yürütülen dış temasların oldukça büyük öneme sahip olduğunu söyleyerek, bu temasların yan yana yaşayan iki egemen devletin işbirliğine dayanan yeni çözüm vizyonuna büyük katkı sağlayacağına inanç belirtti.
Kıbrıslı Türk sporcuların her alanda büyük başarılar elde ettiğine dikkat çekerek, Kıbrıslı Türk sporcuların uluslararası platformlarda başarıyla yer alacak potansiyelde olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar,  çağ dışı spor ambargolarının kaldırılması için yürütülen çalışmaların devam edeceğini dile getirdi.
Ülkedeki yükseköğretim sektörü ve genç nüfus potansiyelinin spordaki başarıların sürdürülebilir olması adına önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Tatar, tüm gençlere spor olanakları sağlamanın herkesin en büyük sorumluluğu olduğuna dikkat çekti.
KKTC Güreş Federasyonu tarafından yürütülen önemli çalışmalardan duyduğu mutluluğun altını çizen Cumhurbaşkanı Tatar, federasyonun geçmişte başkanlığını yürüten Rifat Şener ve Hüseyin Kavaz gibi isimler başta olmak üzere, federasyona emek veren tüm yöneticileri ve sporculara teşekkür ederek hayatta olmayanları rahmetle yâd etti.
ÖZNACAR: “CUMHURBAŞKANI TATAR, BAŞBAKAN OLARAK GÖREV YAPTIĞI DÖNEMDEN BERİDİR GÜREŞ SPORUNA BÜYÜK DESTEKLERDE BULUNDU”
KKTC Güreş Federasyonu Başkanı Mehmet Öznacar da yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Başbakan olarak görev yaptığı dönemden beridir güreş sporuyla yakından ilgilendiğini ifade etti.
KKTC Güreş Federasyonu’nun tarihçesi ve faaliyetleriyle ilgili Cumhurbaşkanı Tatar’a bilgi veren Öznacar, Cumhurbaşkanı Tatar’a federasyonun tarihçesini belgelerle içeren kitapçık ve anı plaketi takdim etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar