• DOLAR
  $3.011,2900
 • EURO
  $0,9323
 • ALTIN
  $42.739,5700
 • BIST
  1,1721
Özersay’dan değerlendirme

Özersay’dan değerlendirme

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay,  yüz yüze eğitimin yapılmamasından dolayı birçok öğrencinin mağdur olduğunu kaydetti. Dünyada çok sayıda ülkenin yüz yüze eğitimden vazgeçmediğine işaret eden Özersay, “Eğitim Bakanlığı programını doğru biçimde

Özersay’dan değerlendirme

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay,  yüz yüze eğitimin yapılmamasından dolayı birçok öğrencinin mağdur olduğunu kaydetti.

Dünyada çok sayıda ülkenin yüz yüze eğitimden vazgeçmediğine işaret eden Özersay, “Eğitim Bakanlığı programını doğru biçimde yaparak yüz yüze eğitimi başlatabilmesi gerekir. Tek hedefi bu olmalıdır” dedi.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’nın bakanlığa başladığı günden itibaren yapmış olduğu açıklamaları da değerlendiren Özersay,  ciddi bir zam furyasından geçildiğini öne sürerek, bu ülkeyi kriz yönetiminden anlayan insanların yönetmesi gerektiğini belirtti. Maraş konusuna da işaet eden Özersay, Kapalı Maraş’ın KKTC yönetiminde eski sakinlerine açılmasını 7-8 sene önce gündeme getirdiklerini, Kapalı Maraş’ın eski sakinlerine açılmasını destekleyen bir siyasi parti olduklarını dolayısıyla bunun bunun doğru yapılmasını istediklerini ifade etti.

Özersay, diplomatik girişimlerin eksik kaldığına da işaret ederek, diplomatik seferberlik başlatılması gerektiğini söyledi.

“Biz hükümette olmasak da başarılı olunmasını isteriz. Çok geç kalmadan zararın neresinden dönersek kârdır. Kurumlarıyla bu devletin sürekli görünür olması, dünyayla bu teması kurması gerekir. BM Güvenlik Konseyi’nin çok da adil bir kurum olduğunu düşünmüyorum. Ama ağlamayan çocuğa da meme yoktur. Sen ilk önce üzerine düşeni yap… Diplomasi böyledir. Diplomatik bir seferberlik başlatarak, üzerlerine düşeni yapmaları lazım.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar