• DOLAR
  $3.011,2900
 • EURO
  $0,9323
 • ALTIN
  $42.739,5700
 • BIST
  1,1721
“Engelsiz Bir Dünya” şarkısının lansmanı Namık Kemal Meyda’nında yapıldı

“Engelsiz Bir Dünya” şarkısının lansmanı Namık Kemal Meyda’nında yapıldı

 

Gazimağusa Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu öğrencileri ile Kıbrıs Polifonik Korolar Derneği Ada Işığı Çocuk Korosu koristlerinin, Vakıflar İdaresi ana sponsorluğunda seslendirdikleri, Murat Kemal Kocaballı tarafından yazılıp, Korhan Doğan tarafından bestelenen “Engelsiz Bir Dünya” şarkısının tanıtımı bugün Gazşimağusa’da gerçekleştirildi. Namık Kemal Meydanı’nda yapıldı.

Ada Işığı Çocuk Korosu Koro Şefi, Müzisyen Erkan Dağlı, Namık Kemal Meydanı’nda yer alan tanıtımda yaptığı konuşmada, hayallerini gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadığını belirterek, ” Engelsiz Bir Dünya” şarkısının kısa sürede 30 bin tıklanmaya ulaştığını kaydetti.

Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi Sorumlu Öğretmeni Emir Ali Evcimen de yaptığı konuşmada, özel gereksinimli bireylerin akranlarından farklılık gösterdiğini belirterek,  özel eğitime ihtiyaç duyduklarını egitim aldıkça da öğrenerek gelistiklerini söyledi.

Kıbrıs Polifonik Korolar Derneği Başkanı Şifa Çolakoğlu da, farklılığı olan çocukların dünyasına yapacağımız en ufak farkındalığın onların hayatında büyük dokunuşlar yaratacağını dile getirdi.

Proje sponsorlarından KKTC Telsim0 Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar da böylesi önemli projeye katkı koymaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Projenin ana sponsoru olan Vakıflar İdaresi Müdürü İbrahim Benter de, projede canla başla çalışan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından teşekkür belgeleri takdim edilerek, Ada Işığı Çocuk Korosu tarafından “Engelsiz Bir Dünya” şarkısı seslendirildi.

BRT/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar