• DOLAR
  $3.011,2900
 • EURO
  $0,9323
 • ALTIN
  $42.739,5700
 • BIST
  1,1721
Ataoğlu, ASKON heyetini kabul etti

Ataoğlu, ASKON heyetini kabul etti

Ataoğlu, ASKON heyetini kabul etti

 

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) heyetini kabul etti.

Kabulde konuşan Dernek Başkanı Orhan Aydın, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin 27 ülkede temsilciliği bulunduğunu, amaçlarının Kuzey Kıbrıs ile olan bağları daha da güçlendirmek olduğunu söyledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ise ASKON heyetini KKTC’de ağırlamaktan ötürü memnuniyet duyduklarını ifade ederek, ülke turizmi hakkında bilgiler verdi.

Anavatan Türkiye ile olan köprünün yıllardır var olduğunu dile getiren Ataoğlu, zaman zaman bu köprüyü yıkmaya çalışanlar olsa da köprünün bozulmadan, daha güçlü bir şekilde ayakta durduğunu belirtti.

Pandemi dolayısı ile bu yıl ilk olarak kapalı turizm ile sezona merhaba dediklerini vurgulayan Ataoğlu, ardından aşılı turistlerin gelişi ile sürecin devam ettiğini ifade etti.

Turizmin bu dönemde büyük yaralar aldığını anlatan Ataoğlu, ülke  ekonomisine katma değer sağlamak açısından turizmin sektörünün bir an önce ayağa kalkmasının gerekli olduğunu kaydetti.

Kuzey Kıbrıs’ın doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri ile Güney Kıbrıs’a oranla çok daha güzel olduğunu söyleyen Ataoğlu, bu güzellikleri daha iyi pazarlayarak ve turizm pastasından daha fazla pay almak için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar