• DOLAR
  $3.508,3100
 • EURO
  $1,5375
 • ALTIN
  $45.396,2500
 • BIST
  1,2164
Türkiye Sputnik V aşısının kullanımını onayladı

Türkiye Sputnik V aşısının kullanımını onayladı

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakan Fahrettin Koca, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun yaptığı inceleme ve değerlendirmeler sonunda Sputnik V aşısının acil kullanımına onay verdiğini duyurdu. Türkiye Çin’in Coronavac, Prof. Dr. Uğur Şahin’in Almanya’da üretimini gerçekleştirdiği BioNTech aşısının ardından Rusya’nın Sputnik V aşısını da aşılama programına alıyor.  TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye […]

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakan Fahrettin Koca, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun yaptığı inceleme ve değerlendirmeler sonunda Sputnik V aşısının acil kullanımına onay verdiğini duyurdu.

Türkiye Çin’in Coronavac, Prof. Dr. Uğur Şahin’in Almanya’da üretimini gerçekleştirdiği BioNTech aşısının ardından Rusya’nın Sputnik V aşısını da aşılama programına alıyor. 

TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun Sputnik V aşısının acil kullanımına onay verdiğini açıkladı.

Koca, “İki ülke için hayırlı olmasını dilerim. Böylece üçüncü aşı olarak Sputnik V aşısı da ülkemizde kullanıma girecek” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar