• DOLAR
  $3.011,2900
 • EURO
  $0,9323
 • ALTIN
  $42.739,5700
 • BIST
  1,1721
“İzolasyonlara karşı yürütülen çaba, toplumsal anlamda bi̇r mücadeledi̇r”

“İzolasyonlara karşı yürütülen çaba, toplumsal anlamda bi̇r mücadeledi̇r”

  Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Osman Ercen ve beraberindekileri kabul ederek görüştü. Kabulde yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk Halkı’na uygulanan çağ dışı ambargoların kaldırılmasına yönelik yürütülen kararl

“İzolasyonlara karşı yürütülen çaba, toplumsal anlamda bi̇r mücadeledi̇r”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Osman Ercen ve beraberindekileri kabul ederek görüştü.

Kabulde yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk Halkı’na uygulanan çağ dışı ambargoların kaldırılmasına yönelik yürütülen kararlı mücadelenin altını çizen Cumhurbaşkanı Tatar, ambargolara rağmen, Kıbrıslı Türk sporcuların, uluslararası platformlarda, her alanda büyük başarılar elde ettiğini söyledi.
Futbol özelinde de çeşitli temaslarda bulunulduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu’yla da yürütülen temasların önemli olduğunu, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu’nun çok değerli bir kurumsal yapıya ulaştığını ifade etti.
“İZOLASYONLARA KARŞI YÜRÜTÜLEN ÇABA; TOPLUMSAL ANLAMDA BİR MÜCADELEDİR”
İzolasyonlara karşı yürütülen çabayla ilgili olarak “Bu toplumsal bir mücadeledir” diye konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, gençlerin önünün açılması için yürütülen temasların ve işbirliklerinin devam etmesinin gerekliliğine dikkat çekti.
Cumhurbaşkanı Tatar, kendisinin Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin ardından, Kıbrıslı Türk sporculara yönelik uygulanan izolasyonların ne denli çağ dışı olduğuyla ilgili olarak dünyada bir anlayış gelişmeye başladığına vurgu yaptı.
“ÇALIŞMALAR, İLMİ VE HUKUKİ ALANDA DA YÜRÜTÜLMELİ”
Bu konuda Anavatan Türkiye’nin yanı sıra farklı kardeş ülkelerden de destek alındığını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, bu konuda netice alınması için çalışmaların ilmi ve hukuksal alanda da çalışmaların yürütülmesi gerektiğini vurgulayarak, bu bağlamda sivil toplum örgütleri, akademisyen ve spor çevresinin önemli bir rolü olacağının altını çizdi.
“Kıbrıs Türk Halkı, her yerdedir. KKTC, tüm Kıbrıslı Türklerin devletidir” diye konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, bu anlamda yurt dışında yaşayan Kıbrıslı Türklerin de önemli katkıları olabileceğine dikkat çekerek, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu yetkililerine çalışmalarında başarılar diledi.
“KTFF, TFF VE LONDRA TÜRK TOPLUMU FUTBOL FEDERASYONU ARASINDAKİ KÖPRÜLERİN GÜÇLENECEĞİNE İNANIYORUM”
Osman Ercen de konuşmasında, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu’nun yürüttüğü faaliyetler hakkında Cumhurbaşkanı Tatar’a bilgi verdi.
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’yla yürüttükleri işbirliğinin devam ettiğini kaydeden Ercen, bu sene KTFF yanında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir nezdinde, TFF ile de işbirliği olanaklarının ele alındığına dikkat çekti.
Türkiye’nin de katkıları ile İngiltere’de bir futbol akademisine sahip olduklarını ifade eden Ercen, ilerleyen günlerde KTFF, TFF ve Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu arasındaki köprülerin daha da güçlenmesi temennisinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar