• DOLAR
  $2.567,9700
 • EURO
  $0,8958
 • ALTIN
  $40.069,9900
 • BIST
  1,2119
Erdoğan ve Papa Gazze’yi konuştu!

Erdoğan ve Papa Gazze’yi konuştu!

  İsrail’in Filistinliler ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları sonrasında telefon diplomasisini sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Papa Francis ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmenin ana gündem maddesi İsrail’in saldırıları oldu.   ”Saldırıların muhatabı sadece Filistinliler değil tüm insanlık” Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Filistin’de bir vahşet yaşandığını belirterek, İsrail’in saldırılarının muhatabının sadece Filistinliler değil tüm Müslümanlar, […]

 

İsrail’in Filistinliler ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları sonrasında telefon diplomasisini sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Papa Francis ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmenin ana gündem maddesi İsrail’in saldırıları oldu.

 

”Saldırıların muhatabı sadece Filistinliler değil tüm insanlık”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Filistin’de bir vahşet yaşandığını belirterek, İsrail’in saldırılarının muhatabının sadece Filistinliler değil tüm Müslümanlar, Hristiyanlar ve insanlık olduğunu ifade etti.

İsrail’in insanlık onurunu çiğnediğini belirten Cumhurbaşkanı, İsrail karşısında tüm insanlığın birlik olması gerektiğini belirtti. Uluslararası kamuoyunu bir kez daha göreve çağıran Cumhurbaşkanı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin de gereken sorumluluk bilincini sergileyemediğini dile getirdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar