• DOLAR
  $3.011,2900
 • EURO
  $0,9323
 • ALTIN
  $42.739,5700
 • BIST
  1,1721
Dünya Güreş Birliği’nden koronavirüs iptali

Dünya Güreş Birliği’nden koronavirüs iptali

UWW Yönetim Kurulu, başkan Nenad Lalovic yönetiminde video konferans yoluyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda, öncelikle Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonası’nı iptal etme kararı alındı. Bununla birlikte sene sonunda düzenlenecek dünya şampiyonalarının yapılıp yapılmayacağıyla ilgili karar ise bir sonraki toplantıda verilecek.

Nenad Lalovic: Dünya çocuklarını koruma adına bu kararı aldık

Dünya Güreş Birliği Başkanı Nenad Lalovic, toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu. Lalovic, son dönemde özellikle Avrupa’da Covid-19 vaka sayılarının arttığına dikkat çekti.

“Özellikle Avrupa’da vaka sayılarının düşmemesi ve son dönemlerde artış göstermesi nedeniyle tüm dünya çocuklarının sağlığını koruma adına bu kararı aldık. Dünya şampiyonalarıyla ilgili kararı ise bir sonraki toplantıda vereceğiz. Salgın ilerleyen dönemlerde kontrol altına alınırsa, bu yıl şampiyonaları düzenleme ihtimalimiz var. Ancak 2021 yılının ilk aylarında kontrol altına alınırsa, şampiyonaları o tarihlerde düzenleyebiliriz”

“Tokyo için alınan kararları takip ediyoruz”

Lalovic, Tokyo Olimpiyatları’yla ilgili de konuştu.

“Tokyo için alınan kararları takip ediyoruz. Fakat, koronavirüsün kontrol altına alınamaması ya da 2’nci dalganın başlaması halinde olimpiyatlar iptal olabilir. Biz de güreş ailesi olarak süreci yakından takip ediyoruz.”

TRT

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar