• DOLAR
  $3.011,2900
 • EURO
  $0,9323
 • ALTIN
  $42.739,5700
 • BIST
  1,1721
Başçeri: Kamu yararına projelere desteğimiz sürecek

Başçeri: Kamu yararına projelere desteğimiz sürecek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı TİKA , ZAYDER bünyesinde kurulan dikiş atölyesinde kullanmak üzere, 15 adet dikiş-nakış makinesi ile çeşitli ekipmanlar tedarik etti.

Makinelerin teslim törenine, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, TİKA Lefkoşa Temsilcisi Havva Pınar Özcan Küçükçavuş, ZAYDER Başkanı Rabia Özcömert ve dernek gönüllüleri katıldı.

Büyükelçi Başçeri, burada yaptığı konuşmada, ZAYDER’in ülke adına önemli işler yapan bir kuruluş olduğunu ifade etti.

“Bu mekanın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyen Büyükelçi Başçeri, ZAYDER’e, mekanı kiralayan Vakıflar İdaresi’ne, kadınların üretime katkıda bulunmasına yardımcı olan TİKA Lefkoşa Koordinasyon Ofisi’ne teşekkür etti.

Büyükelçi Başçeri, “ZAYDER atölyesindeki hanımlar, okullarda ve KKTC Milli Eğitim Bakanlığı’nda kullanılmak üzere maske hazırlığı yapıyor. Onlara da vermiş olduğu katkılar için çok teşekkür ediyorum. İnşallah TİKA, bundan sonraki dönemde de hayır amacıyla ve kamu yararına faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının TİKA Lefkoşa Ofisine getirdiği projeleri desteklemek için elindeki tüm imkan ve kaynakları kullanacaktır.” dedi.

TİKA’nın desteğiyle kurulan, ZAYDER Eğitim Atölyesi’nde 27 kadın hem eğitim alıyor hem de üretim yapıyor.

ZAYDER, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığının siparişi üzerine ilk etapta 10 bin maske üretecek ve bu yıl toplamda 120 kadına eğitim verecek.

(BRT)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar