• DOLAR
  $3.011,2900
 • EURO
  $0,9323
 • ALTIN
  $42.739,5700
 • BIST
  1,1721
9 metrekarelik çadırda hayat mücadelesi

9 metrekarelik çadırda hayat mücadelesi

İdlib’te rejim ordusu ve Rusya’nın ağırlaşan saldırılarından canlarını kurtarmak için 2019 Aralık’ta her şeyi geride bırakarak kaçan El Hac ailesi, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütü DEAŞ’tan temizlenen Halep kentine bağlı Cerablus ilçesine sığındı.

İçinde bulundukları şartları anlatan Meryem El Hac, eşi, 7 çocuğu ve bebek yaşta yetim kalan 2 torunuyla yaşadıkları 9 metrekarelik çadıra sığmakta zorlandıklarını söyledi.

Kış aylarını içerisinde soba olmayan bez çadırda geçirdiklerini belirten Hac, “İdlib’teki saldırılardan kaçarak canımızı kurtarabildik ama buradaki yaşam mücadelemiz sürüyor.” dedi.

Yaz aylarında ise sıcak havadan dolayı çadırın içinde duramadıklarını kaydeden Hac, “Yazın çadırın içi çok sıcak olduğu için komşuların evine sığınıyoruz. Akşamları ise karanlıktan korkuyoruz. Çadırın içini hayırseverlerin verdiği solar lamba ile aydınlatsak da gecelerimizi kapısı olmayan çadırımızdan bir tehlike gelecek korkusuyla tedirginlik içinde geçiriyoruz.” diye konuştu.

Çadırlarında mutfak bulunmadığı için yemeklerini her gün komşunun evinde pişirmek zorunda kalan Hac, “Yine de Allah’a her halimiz için şükrediyorum ve evimize yeniden dönüp barış içinde yaşayabilmek için dua ediyorum.” ifadelerini kullandı.

TRT

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar